Football Live Scores - Todays Latest Results

The Betting Directory live football scores service provides the latest football scores and results from all major football leagues in Europe. Real time updates keep you informed of all the goals as they happen..


Home
Score
Away
1
X
2
 UEFA: U17 Championship Final
Netherlands (U17)
-
Italy (U17)
 England: FA Trophy Final
Fylde
-
Leyton Orient
 Scotland: Premiership
Celtic
-
Heart of Midlothian
Hibernian
-
Aberdeen
Kilmarnock
-
Rangers
 Argentina: Primera B Nacional Promotion Play Off Semi-Final
Independiente Rivadavia
-
Sarmiento Junin
 Argentina: Primera B Metropolitana
Atlanta
-
Talleres Remedios
 Argentina: Copa Superliga Semi Final
Argentinos Juniors
-
Boca Juniors
 Armenia: Premier League
Shirak
-
Ararat-Armenia
Artsakh
-
Alashkert
 Australia: A League Play Off Final
Perth Glory
-
Sydney FC
 Australia: NPL Australian Capital Territory
Canberra Olympic
-
Belconnen United
 Australia: NPL New South Wales
Blacktown City
-
Hakoah Sydney City
Manly United
-
Sydney United 58
Apia Leichhardt Tigers
-
Mt Druitt Town Rangers
 Australia: NPL Northern New South Wales
Maitland
-
Adamstown Rosebud
Valentine Phoenix
-
Weston Workers Bears
Weston Workers Bears
-
Edgeworth Eagles
 Australia: NPL Queensland
Brisbane Roar (Youth)
-
Western Pride
 Australia: NPL Tasmania
Kingborough Lions
-
South Hobart
 Austria: Bundesliga
Austria Vienna
-
Wolfsberger AC
St Polten
-
LASK Linz
Sturm Graz
-
Red Bull Salzburg
 Austria: 2.Liga Erste Liga
Wattens
-
Amstetten
 Austria: Regional League East
Admira Wacker II
-
St Polten II
 Azerbaijan: FA Cup Final
Qabala
-
Sumqayit
 Belarus: Premier League Division 1
Torpedo Minsk
-
Dinamo Brest
Slutsk
-
Luch Minsk
 Belgium: Division 1A Championship Play-Off Round
Club Brugge
-
Antwerp
Genk
-
Standard Liege
Gent
-
Anderlecht
 Bolivia: LFP Boliviano FA Cup
Royal Pari Sion
-
Guabira
Aurora
-
Real Potosi
Club Always Ready
-
Oriente Petrolero
Bolivar
-
The Strongest
Nacional Potosi
-
Jorge Wilstermann
San Jose
-
Club Destroyers
Blooming
-
Sport Boys Warnes
 Brazil: Serie A
Sao Paulo
-
Bahia
Atletico Paranaense
-
Corinthians
Chapecoense
-
Fortaleza
Goias
-
Botafogo
Internacional
-
CSA
Vasco da Gama
-
Avai
 Brazil: Serie B
America Mineiro
-
Sport Recife
 Brazil: Serie C Group A
ABC
-
Botafogo PB
 Brazil: Serie C Group B
Juventude
-
BOA
Volta Redonda
-
Paysandu
Atletico Acreano
-
Sao Jose
 Brazil: Brasileiro Women
Santos (W)
-
Internacional (W)
Corinthians (W)
-
Vitoria Tabocas (W)
 Bulgaria: First PFL Relegation Play Off R2
Vereya Stara Zagora
-
Vitosha Bistritsa
Dunav Ruse
-
Septemvri Sofia
 Bulgaria: Second PFL
Arda Kardzhali
-
CSKA Sofia
Chernomorets Balchik
-
Nesebar
Dobrudzha
-
Strumska Slava
Ludogorets II
-
Litex Lovech
Montana
-
Pirin Blagoevgrad
Pomorie
-
Botev Galabovo
Tsarsko Selo
-
Kariana Erden
 Chile: Primera Division
Huachipato
-
Universidad de Concepcion
Coquimbo Unido
-
Iquique
Audax Italiano
-
Curico Unido
 Chile: Primera B Clausura Play Off
Magallanes
-
Deportes Valdivia
Santiago Morning
-
Deportivo La Serena
Rangers de Talca
-
San Luis
 China: Super League
Tianjin Teda
-
Hebei China Fortune
Shenzhen
-
Dalian Yifang
 Colombia: Primera A Ap-P.off Gs
Atletico Nacional Medellin
-
Deportivo Cali
 Colombia: Primera B Pb Ap P.off Gs
Llaneros
-
Pereira
 Croatia: Druga HNL
Dinamo Zagreb II
-
Hrvatski Dragovoljac
 Croatia: Prva HNL
Hajduk Split
-
Istra 1961
Gorica
-
NK Osijek
 Cyprus: Division 1
Kition Larnaca
-
Omonia Nicosia
Nea Salamis
-
Apollon Limassol
 Czech Republic: Division 1
Banik Ostrava
-
Slavia Praha
Slovan Liberec
-
Viktoria Plzen
Sparta Praha
-
Jablonec
 Denmark: Superligaen Relegation Play Off R1
AC Horsens
-
Vendsyssel
 Denmark: 1. Division
Fremad Amager
-
Silkeborg
Hvidovre
-
Viborg
Lyngby
-
Naestved
Nykobing
-
FC Helsingor
Roskilde
-
Fredericia
Thisted
-
HB Koge
 Denmark: 2. Division Promotion Group
AB Copenhagen
-
Brabrand
 Denmark: 2. Division Relegation Group
Sydvest 05
-
Marienlyst
B 73 Slagelse
-
Avarta
 Denmark: Elitedivisionen Relegation Round
Farum (W)
-
Vildbjerg (W)
 Denmark: Superligaen
Nordsjaelland
-
Odense
Esbjerg
-
FC Copenhagen
 Ecuador: Liga Pro Serie B
LDU Portoviejo
-
Puerto Quito
Duros Del Balon
-
Clan Juvenil
Gualaceo
-
LDU Loja
 Ecuador: Liga Pro Serie A
America de Quito
-
Delfin
Tecnico Universitario
-
Barcelona
CD Olmedo
-
Mushuc Runa
 El Salvador: Primera Division Clausura Play Off Semi-Final
Alianza
-
Municipal Limeno
 Estonia: Meistriliiga
Maardu Linnameeskond
-
Tallinna Kalev
 Estonia: Esiliiga
Parnu Linnameeskond
-
Rakvere Tarvas
Elva
-
Tallinn Jk Legion
 Faroe Islands: Premier League
EB/Streymur
-
NSI Runavik
Torshavn
-
KI Klaksvik
Argir
-
TB Tvoroyri
 Finland: Kakkonen Group A
 Finland: Kakkonen Group B
Honka (A)
-
Gnistan
 Finland: Kakkonen Group C
GBK
-
Vps Akatemia
 FYR Macedonia: Prva MFL
Belasica
-
Rabotnicki
Makedonija GP
-
Sileks
Shkendija
-
Akademija Pandev
Shkupi 1927
-
Renova
Vardar Skopje
-
Pobeda
 Georgia: Erovnuli Liga Umaglesi Liga
Sioni Bolnisi
-
Chikhura Sachkhere
Lokomotivi Tbilisi
-
Dila Gori
Dinamo Batumi
-
WIT Georgia
 Germany: 2. Bundesliga
Arminia Bielefeld
-
Holstein Kiel
Bochum
-
Union Berlin
Darmstadt 98
-
Erzgebirge Aue
Dynamo Dresden
-
Paderborn 07
Greuther Furth
-
St Pauli
Hamburg
-
Duisburg
Heidenheim
-
Ingolstadt 04
Jahn Regensburg
-
Sandhausen
Magdeburg
-
Koln
 Germany: Regional League North
Germania Egestorf/Langreder
-
Eintracht Norderstedt
Jeddeloh
-
Drochtersen/Assel
Lupo-Martini Wolfsburg
-
Luneburger Hansa
Oldenburg
-
Weiche Flensburg
St Pauli II
-
Havelse
 Germany: Regional League West
Wuppertaler
-
Koln II
 Greece: Super League Sl Releagtion P.off
Platanias
-
OFI Crete
 Honduras: Liga Nacional Clausura Play Off Semi-Final
CD Olimpia
-
Lobos UPNFM
 Hong Kong: Premier League
Eastern Salon
-
Kitchee
Lee Man
-
Hoi King
Southern
-
I-Sky Yuen Long
Sun Pegasus
-
Guangzhou R&F (U19)
Wofoo Tai Po
-
Hong Kong Sapling
 Hungary: Division 2
Balmazujvaros
-
Vac
Bekescsaba 1912
-
Kazincbarcika
Csakvar
-
Budaorsi
Gyori Eto
-
MTE 1904
Kaposvar
-
Soroksar
Monori
-
Budafoki LC
Nyiregyhaza
-
Gyirmot
Siofok
-
Cegledi
Tiszakecske
-
Dorogi
Vasas
-
Zalaegerszegi
 Hungary: Division 1
Debrecen
-
PAKS
Diosgyori
-
Ujpest
Kisvarda
-
Mezokovesd-Zsory
MTK Budapest
-
Budapest Honved
Puskas Academy
-
Ferencvaros
Szombathelyi Haladas
-
MOL Vidi
 Iceland: Urvalsdeild Segunda B Play Off
IBV
-
Vikingur Reykjavik
Stjarnan
-
KA Akureyri
Breidablik
-
IA Akranes
 Israel: Division 1
Hapoel Beer Sheva
-
Hapoel Hadera
Maccabi Haifa
-
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Netanya
-
Bnei Yehuda Tel Aviv
 Italy: Serie A
Chievo
-
Sampdoria
Empoli
-
Torino
Parma
-
Fiorentina
Milan
-
Frosinone
Juventus
-
Atalanta
Napoli
-
Internazionale
 Italy: Serie C C National Promotion P.off R1
Arezzo
-
Viterbese Castrense
Potenza
-
Catania
Feralpisalo
-
Catanzaro
 Italy: Serie C 2018 World Cup Qualification
Virtus Verona
-
Rimini
 Japan: J2 League
Mito Hollyhock
-
Kashiwa Reysol
Renofa Yamaguchi
-
Tokyo Verdy
Tokushima Vortis
-
Montedio Yamagata
Zweigen Kanazawa
-
V-Varen Nagasaki
JEF United Chiba
-
Gifu
Machida Zelvia
-
Kyoto Sanga
Fagiano Okayama Next
-
Ryukyu
 Japan: Football League Japan 1st Stage
Honda Lock
-
Maruyasu Okazaki
Honda Lock
-
Tegavajaro Miyazaki
Imabari
-
Matsue City
Nara Club
-
Honda FC
Reinmeer Aomori
-
Mio Biwako Shiga
Ryutsu Keizai
-
Sony Sendai
Yokogawa Musashino
-
Suzuka Unlimited Fc
 Japan: L1 League Women
JEF United Chiba (W)
-
INAC Kobe Leonessa (W)
Iga Kunoichi (W)
-
Urawa Red Diamonds (W)
Nagano Parceiro (W)
-
NTV Beleza (W)
Sony Sendai (W)
-
Albirex Niigata (W)
 Japan: J3 League
Blaublitz Akita
-
FC Tokyo (U23)
Fukushima United
-
Nagano Parceiro
Grulla Morioka
-
Cerezo Osaka (U23)
Kamatamare Sanuki
-
Giravanz Kitakyushu
Vanraure Hachinohe
-
Azul Claro Numazu
YSCC
-
Sagamihara
Roasso Kumamoto
-
Gainare Tottori
 Kazakhstan: Premier League
Astana
-
Shakhter Karagandy
Kairat Almaty
-
Irtysh Pavlodar
 Kenya: Division 1
Western Stima
-
Mathare United
Chemelil Sugar
-
Ulinzi Stars
Nakumatt
-
Zoo Kericho
Vihiga United
-
Tusker
AFC Leopards
-
Gor Mahia
 Kosovo: Superliga
Ballkani
-
Drita
Falmurtari
-
Llapi
Ferizaj
-
Gjilani
Feronikeli
-
Prishtina
Liria
-
Drenica
Trepca 89
-
KEK-u
 Luxembourg: National Division
F91 Dudelange
-
RM Hamm Benfica
Fola Esch
-
Jeunesse Esch
Mondorf-Les-Bains
-
Differdange 03
Progres Niederkorn
-
Rumelange
Racing Union Luxembourg
-
Etzella Ettelbruck
UNA Strassen
-
Hostert
Union Titus Petange
-
Victoria Rosport
 Malaysia: Super League
Pahang
-
Perak
 Mexico: Liga MX Clausura Play Off Semi-Final
UANL Tigres
-
Monterrey
 Moldova: National Division Division 1
Speranta
-
Zimbru Chisinau
Petrocub
-
Milsami Orhei
 Montenegro: Druga CFL
Arsenal Tivat
-
Bokelj
Decic
-
Jedinstvo Bijelo Polje
Jezero
-
Berane
Kom
-
Igalo
Otrant Olympic
-
Mladost Ljeskopolje
 Montenegro: Prva CFL
Lovcen
-
Mladost Podgorica
Mornar
-
Zeta
Petrovac
-
Iskra Danilovgrad
Rudar Pljevlja
-
Buducnost Podgorica
Sutjeska
-
Grbalj
 Netherlands: Eredivisie U17 World Cup 2015
Go Ahead Eagles
-
Den Bosch
Waalwijk
-
Excelsior
Oss
-
Sparta Rotterdam
Cambuur
-
De Graafschap
 Norway: Eliteserien
Haugesund
-
Kristiansund BK
Lillestrom
-
Odd Ballklubb
Rosenborg
-
Mjondalen
Sarpsborg 08
-
Ranheim
Stromsgodset
-
Tromso
Bodo/Glimt
-
Brann
 Norway: 2. Divisjon Group 1
 Norway: 2. Divisjon Group 2
Fram Larvik
-
Senja
Mjolner
-
Kjelsas
 Norway: Toppserien
Kolbotn (W)
-
Klepp (W)
Sandvikens (W)
-
Lillestrom (W)
Roa (W)
-
Avaldsnes (W)
 Oman: Pro League
Al Rustaq
-
Al Suwaiq
Dhofar
-
Muscat Club
Saham
-
Al Nasr Salalah
 Panama: Liga Panamena De Futbol Clausura Play Off Semi-Final
Tauro
-
San Francisco
Independiente
-
Arabe Unido
 Paraguay: Segunda Division
General Caballero
-
Independiente FBC
Deportivo Caaguazu
-
Sportivo Iteno
Fulgencio Yegros
-
Guairena
RI 3 Corrales
-
Fernando de la Mora
Rubio Nu
-
Sportivo Trinidense
 Paraguay: Primera Division Apertura
Club Sportivo San Lorenzo
-
General Diaz
Sol de America
-
Cerro Porteno
Atletico Grau
-
Juan Aurich
Los Caimanes
-
Comerciantes Unidos
Cienciano
-
Deportivo Coopsol
Sport Loreto
-
Santos FC
Sport Victoria
-
Alianza Atletico
Union Huaral
-
Cultural Santa Rosa
 Peru: Primera Division Apertura
Carlos Mannucci
-
Sporting Cristal
Molinos El Pirata
-
Academia Cantolao
Universidad San Martin
-
Cesar Vallejo
Alianza Universidad
-
Alianza Lima
Universitario
-
Deportivo Municipal
 Poland: Ekstraklasa
Cracovia Krakow
-
Pogon Szczecin
Lechia Gdansk
-
Jagiellonia
Legia Warszawa
-
Zaglebie Lubin
Piast Gliwice
-
Lech Poznan
 Poland: II Liga
Blekitni Stargard
-
Belchatow
Elana Torun
-
Olimpia Elblag
Gryf Wejherowo
-
Stal Stalowa Wola
Pogon Siedlce
-
Ruch Chorzow
Resovia Rzeszow
-
Rozwoj Katowice
Row 1964 Rybnik
-
Znicz Pruszkow
Siarka Tarnobrzeg
-
SKRA Czestochowa
 Portugal: Primeira Liga
Moreirense
-
Guimaraes
 Portugal: LigaPro
Estoril
-
Famalicao
Farense
-
Academico de Viseu
Pacos Ferreira
-
Cova de Piedade
Sporting Covilha
-
Mafra
UD Oliveirense
-
Arouca
Varzim
-
Academica
Penafiel
-
Leixoes
 Romania: Liga I
Voluntari
-
Dunarea Calarasi
Steaua Bucuresti
-
CFR Cluj
 Romania: Liga II
Aerostar Bacau
-
Clinceni
Mioveni
-
Ripensia Timisoara
Sirineasa
-
Pandurii Targu Jiu
Chindia Targoviste
-
Metaloglobus
 Russia: Football Premier League
Ural
-
Lokomotiv Moscow
Enisey
-
Dinamo Moscow
Arsenal Tula
-
Krasnodar
Rostov
-
Zenit St Petersburg
 Russia: PFL West
Veles Moscow
-
Leningradets
Dolgoprudny
-
Kolomna
Murom
-
Znamya Truda
 Russia: PFL Center
Khimik Nobomoskovsk
-
Sokol Saratov
Zorky Krasnogorsk
-
Torpedo Moscow
Rotor Volgograd II
-
Strogino Moscow
Dinamo Bryansk
-
Salyut Belgorod
Metallurg Lipetsk
-
Ryazan
 Russia: Football National League
Khabarovsk
-
Olimpiyets Nizhny Novgorod
Luch-Energiya
-
Fakel Voronezh
Tom Tomsk
-
Spartak Moscow (2)
Sibir
-
Avangard Kursk
Tyumen
-
Zenit St Petersburg II
Mordovia Saransk
-
Baltika
Tambov
-
Rotor Volgograd
Chertanovo Moscow
-
Khimki
Dinamo St Petersburg
-
Shinnik Yaroslavl
Krasnodar II
-
Armavir
 Serbia: Prva Liga Promotion Play Off Final
Indjija
-
Radnicki 1923
 Serbia: Superliga
Backa
-
Dinamo Vranje
Crvena Zvezda
-
Napredak
Cukaricki
-
Vojvodina
Partizan
-
Proleter Novi Sad
Radnicki Nis
-
Mladost Lucani
Radnik Surdulica
-
Macva
Spartak Subotica
-
Vozdovac
 Slovenia: Prva Liga
 South Africa: Premier Soccer League Play Off
Maritzburg United
-
Royal Eagles
 South Korea: K League 2
Anyang
-
Ansan Mugunghwa
 South Korea: K League 1
Daegu
-
Incheon United
Gyeongnam
-
Pohang Steelers
Seongnam Ilhwa
-
Gangwon FC
Sangju Sangmu
-
Seoul
 Spain: Primera Division
Real Madrid
-
Betis
Eibar
-
Barcelona
 Spain: Segunda Division
Mallorca
-
Almeria
Oviedo
-
Numancia
Las Palmas
-
Rayo Majadahonda
Cordoba
-
Gimnastic
Lugo
-
Deportivo La Coruna
 Spain: Segunda B Group 1
Atletico Madrid B
-
Las Palmas B
Celta Vigo B
-
Salmantino
Cultural Leonesa
-
Coruxo
Fuenlabrada
-
Burgos
Internacional de Madrid
-
Guijuelo
Navalcarnero
-
San Sebastian de los Reyes
Real Madrid Castilla
-
Pontevedra
Union Adarve
-
Ponferradina
Unionistas de Salamanca
-
Rapido de Bouzas
Valladolid B
-
Deportivo Fabril
 Spain: Segunda B Group 2
Arenas Club
-
Mirandes
Barakaldo
-
Gernika
CD Calahorra
-
Gimnastica De Torrelavega
CD Izarra
-
Real Sociedad B
CD Vitoria
-
Athletic Club B
Langreo
-
Leioa
Racing Santander
-
UD Logrones
Real Union
-
Tudelano
Sporting Gijon B
-
Amorebieta
 Spain: Segunda B Group 3
Alcoyano
-
Conquense
Badalona
-
Villarreal B
Castellon
-
Barcelona B
Cornella
-
Teruel
Ejea
-
Peralda
Lleida Esportiu
-
Ontinyent
Olot
-
Sabadell
Valencia Mestalla
-
Espanyol B
 Spain: Segunda B Group 4
Sevilla Atletico
-
Murcia
Almeria B
-
San Fernando
Atletico Sanluqueno
-
Badajoz
Cartagena
-
Real Linense
Don Benito
-
Granada B
Jumilla
-
Marbella
Melilla
-
UD Ibiza
Recreativo Huelva
-
Villanovense
UCAM Murcia
-
Talavera
 Sweden: Allsvenskan
Djurgarden
-
Elfsborg
 Sweden: Superettan
Trelleborgs
-
Orgryte
Osters
-
Mjallby
 Sweden: Division 1 North
Team TG
-
Sollentuna
Nykoping
-
Linkopings
Carlstad United
-
Karlstad
 Sweden: Division 1 South
Trollhattan
-
Atvidabergs
Varnamo
-
Landskrona BoIS
 Sweden: Damallsvenskan
Vittsjo (W)
-
Pitea (W)
Kopparbergs/Goteb (W)
-
Limhamn Bunkeflo (W)
KIF Orebro DFF (W)
-
(W)
Kristianstads (W)
-
Eskilstuna United (W)
 Switzerland: FA Cup Final
Basel 1893
-
Thun
 Thailand: Premier League
Chiangrai United
-
Chonburi
Nakhon Ratchasima
-
Chiang Mai
Chainat
-
Ratchaburi
Suphanburi
-
Muangthong United
 Turkey: Super Lig
Akhisar Belediye
-
Kayserispor
Bursaspor
-
Goztepe
Alanyaspor
-
Rizespor
Galatasaray
-
Istanbul Basaksehir
 Ukraine: Premier League
Oleksandriya
-
Lviv
Zorya Luhansk
-
Shakhtar Donetsk
 Ukraine: First League
Balkany Zorya
-
Avanhard Kramatorsk
Ahrobiznes Volochysk
-
Hirnyk-Sport
Dnipro-1
-
Kolos Kovalivka
Metalist 1925 Kharkiv
-
Ingulets Petrove
Obolon-Brovar Kyiv
-
Prikarpatye
Sumy
-
Mykolaiv
Volyn Lutsk
-
Rukh Vynnyky
Helios Kharkiv
-
Ingulets Petrove
 Uruguay: Primera Division Apertura
Boston River
-
Racing Montevideo
Cerro Largo
-
Progreso
Nacional de Football
-
Defensor Sporting
 Uruguay: Segunda Division
Tacuarembo
-
Villa Teresa
Villa Espanola
-
Rentistas
 USA: USSF Division II United Soccer League
Colorado Switchbacks
-
New Mexico United
Memphis 901 Fc
-
Pittsburgh Riverhounds
Nashville
-
Charlo. Independence
OKC Energy
-
Real Monarchs
RGV Toros
-
Los Angeles Galaxy II
San Antonio
-
Tulsa Roughnecks
El Paso Locomotive
-
Sacramento Republic
Orange County
-
Austin Bold
Seattle Sounders II
-
Reno 1868
Phoenix Rising
-
Las Vegas Lights
Loudoun United
-
Hartford Athletic
Swope Park Rangers
-
Atlanta United II
Bethlehem Steel
-
Ottawa Fury
North Carolina Courage (W)
-
Utah Royals (W)
Houston Dash (W)
-
Chicago Red Stars (W)
Minnesota United
-
Columbus Crew
Houston Dynamo
-
DC United
Sporting Kansas City
-
Vancouver Whitecaps
Orlando City
-
FC Cincinnati
New York Red Bulls
-
Atlanta United
Dallas
-
Los Angeles FC
 Uzbekistan: Super League
Olmaliq
-
Sogdiana Jizzakh
Navbahor Namangan
-
Metallurg Bekabad
Buxoro
-
Dinamo Samarqand
 Venezuela: Primera Division Apertura
AC Mineros
-
Portuguesa FC
Aragua
-
Metropolitanos
Atletico Venezuela
-
Estudiantes Caracas
Estudiantes FC
-
Deportivo La Guaira
Monagas
-
Lala
Puerto Cabello
-
Deportivo Tachira
Trujillanos
-
Zamora
Zulia
-
Deportivo Lara
 Vietnam: V League 1
Hoang Anh Gia Lai
-
Becamex Binh Duong
QNK Quang Nam
-
Nam Dinh
Hanoi T&t
-
Da Nang
 Wales: Premier League Europa League Play Off Final
Bala Town
-
Cardiff Metropolitan
 CAF: Africa Confederation Cup Turkey
Renaissance Berkane
-
Zamalek
 Friendly: Friendlies FA Cup
Chile (W)
-
Colombia (W)